Niški gimnastičar prvak Srbije

Takmičar Gimnastičkog kluba Niš Miloš Paunović osvojio je titulu prvaka države u apsolutnoj kategoriji u Novom Sadu. Niški gimnastičar Gavrilo Ilić bio drugi. Ekipe muške i ženske selekcije iz Niša ekipno druge.

Miloš Paunović je opet dokazao da je najbolji u Srbiji. On je odbranio titulu na Prvenstvu Srbije u višeboju sa 79,550 poena. Paunović je u svakoj disciplini bio na visini zadatka, a najubedljiviji u odnosu na protivnike bio je na konju sa hvataljkama i krugovima.

Po spravama Miloš je osvojio 13,350 poena na parteru, 13,000 na konju sa hvataljkama, 13,800 na krugovima, 13,900 na preskoku, 13,200 na razboju i 12,300 na vratilu.

Drugi u Srbiji je njegov klupski drug Gavrilo Ilić sa 78,300 poena.

Ekipa Niša je osvojila drugo mesto sa 231,750 poena, iza Vojvodine iz Novog Sada

Sutra je finale po spravama.

I niške gimnastičarke su bile uspešne prvog dana na Prvenstvu Srbije. Ekipa Gimfita bila je druga ekipno, iza ekipe Vojvodine iz Novog Sada.

U višeboju Nišlijke nisu osvojile medalju, a Jelena Stamenković je bila peta.

Niške gimnastičarke sutra učestvuju u finalima po spravama.