2 medalje niških kikboksera na Balkanskom

Kikbokseri iz Niša osvojili su dve medalje na Balkanskom prvenstvu u Varni. Stevan Živković iz KBK Niš osvojio je zlato, Miloš Nešković iz Radničkog srebro.

Niš je na Prvenstvu Balkana u Bugarskoj dobio dve medalje, jednu zlatnu i jednu srebrnu.

Prvak Balkana u disciplini “low kick” u kategoriji do 75 kg je Stevan Živković iz Kik boks kluba Niš pošto je u finalu pobedio Makedonca Dimitrija Georgijevog sa 2:1.

Pre toga, Živković je u polufinalu bio bolji od Bugarina Sergeja Aleksandrova sa 3:0.

Niški kikboks je osvojio još jednu medalju na Prvenstvu Balakana. U disciplini “low kick” u kategoriji do 86 kg Miloš Nešković iz Kik boks kluba Radnički je osvojio srebrnu medalju. On je u finalu izgubio od takmičara iz reprezentacije Srbije Vladimira Lekića sa 2:1.

Takmičari će se u narednom periodu spremati za odlazak na Evropsko prvenstvo u Ankari.