Pobeda Radničkog nad BSK-om

Fudbaleri niškog Radničkog pobedili su BSK rezultatom 4:1 (2:1) na stadionu Čair u 7. kolu Superlige. Golove postigli Marko Ranđelović, Strahinja Petrović, Milan Jovanović i Saša Stojanović.

Radnički je ostvario i drugu pobedu na svom Čairu u Superligi. Pred oko 4.000 gledalaca RAdnički je pobedio BSK sa 4:1.

Prvi gol postigao je kapiten Marko Ranđelović u 11. minutu kada je nakon slobodonog udarca Dušana Kolarevića bio najviši u skoku i glavo postigao gol.

BSK je izjadnačio brzo, u u13. minutu golom Vuka Sotirovića nakon solo prodora.

Strahinja Petrović je u 45. minutu doneo novo slavlje za 2:1. Vukomanović je sa leve strane ubacio u šesnaesterac, Bratilslav Pejčić je pokušao da postigne gol, golman je odbio loptu na koju je natrčao Strahinja Petrović.

U 80. minutu Milan Jovanović je poveo napad, došao do gola BSK-a i postigao gol za 3:1. Konačan rezultat postavio je Saša Stojanović u 83. minutu kada je glavom matirao golmana.

Prvu priliku da povede Radnički je imao u 5. minutu pošto je sudija svirao jedanaesterac za domaće nakon igranja rukom igrača odbrane BSK-a. Saša Stojanović je šutirao, ali je golman gostiju Ljubo Kovačević odbranio.

Radnički je ubrzo poveo, nakon gola Marka Ranđelovića. Slavlje niških navijača nije trajalo dugo jer je u 13. minutu solo prodorom Vuk Sotirović izjednačio.

Imao je BSK priliku da povede u 38. minutu. Vuk Sotirović je poveo napad, išao sa desne strane šutnuo na levu, ali nije bilo njegovih saigrača da prihvati loptu.

Novo slavlje na stadionu Čair doneo je u 45. minutu Strahinja Petrović kome je ovo treći gol u sezoni.

Drugo poluvreme je počelo u većoj ofanzivi Radničkog.

U 56. minutu Bojan  Đorđević se probio sa desne strane, dodao u šesnaesterac BSK-a do Saše Stojanovića koji je pokušao da doda Milanu Jovanoviću, ali bez većeg uspeha. Saša Stojanović je imao još jednu priliku u 57. minutu kada je na odbijenu loptu šutirao sa ivice šesnaesterca gsotiju, ali je lopta otišla preko gola.

Iz daljine je pokušao i Milan Jovanović, ali i ta lopta je otišla preko gola u 60. minutu. Minut kasnije, Milan Pavličić se izborio za loptu sa desne strane, dodao je u kazneni prostor BSK-a gde je Aleksandar Jovanović smirio loptu dodao do Saše Stojanovića koji se nalazio na ivici šesnaesterca i opet loptu poslao pored gola.

U 70. minutu Milan Bošković je šutirao na gol Radničkog, ali je lopta otišla preko gola.

Milan Jovanović je u 75. minutu dobio loptu sa desne strane, stigao ispred šesnaesterca BSK-a, dobacio do Milana Pavličića koji je loptu prosledio do Bratislava Pejčića koji je pokušao sa ivice kaznenog prostora da postigne gol, ali je lošta otišla preko gola. Dva minuta kasnije i lopta Aleksandra Jovanovića je završila preko gola.

Nakon ovih šansi usledila su da gola Radničkog i prava opsada gola BSK-a.

Na kraju, Radnički je osvojio nova 3 boda u superligaškoj trci.